Steak Fighter 4 i jego ewolucje

Steak Fighter 2. W latach dziecięcych usłyszałem o takiej grze od podekscytowanego znajomego. Mówił, że Szef właśnie zamontował ją w salonie i powinienem od razu zagrać. Jakież było moje zdziwienie, gdy dotarłem do owego ośrodka rozpusty i okazało się, że tak naprawdę w tej nowej grze nie chodzi o nawalanie się surowymi kawałkami krowiego mięsa.

W sumie wyszło nawet lepiej, czego niestety nie można powiedzieć o moich umiejętnościach. Mając już wcześniej styczność z Mortal Kombat, wiedziałem na czym polegają ciosy specjalne i inne ogniste kule. Z dwunastu postacie wybrałem Kena i od razu dostałem po głowie. Moje wysiłki w tych czasach za bardzo się nie odpłacały i dużą forsę się traciło cały czas, bo SFII działał na diodzie, czyli za całe 20 gr (lub i mniej mając układy z Szefem) grało się raz, przez jakieś dwie minuty góra lub odpadało po jednej przegranej walce. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek doszedł za trzecią potyczkę.

Później przyszły inne gry, a ja zapomniałem o Ulicznym Wojowniku. Aż w końcu Capcom zapowiedział czwartą odsłonę turnieju. W oczekiwaniu na nią nareszcie udało mi się dorwać do Third Strike i zacząłem trochę poważniej podchodzić do bijatyk oraz podnoszenia swoich umiejętności.

Pierwsze obrazki z czwórki były trochę nie tym, czego się spodziewałem. W końcu SFIII miał przecudowną, dwuwymiarową grafikę z ciekawym stylem graficznym. Tam Ryu i Ken nie wyglądali jakby wpieprzali koksy, bo im smakują. I IV też tak na początku nie wyglądała. A później jeszcze gorzej. Dzięki temu, że Dimps, studio pracujące nad najnowszymi odsłonami Street Fightera, zgarnęło za nie nagrodę, możemy zapoznać się z tym, co projektowali i jak to zrobili. Głębiej, jeśli czyta się (najlepiej ze zrozumieniem) po japońsku.

http://game.watch.impress.co.jp/docs/series/3dcg/20111130_494044.html
http://game.watch.impress.co.jp/docs/series/3dcg/20111201_494567.html

Za linki odpowiedzialny jest shoryuken.com

Shinigami

Reklamy

Twoja komętka

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s